מידע וסרטונים

 

לא הצלחת לקבל חוות דעת רפואית? אל תרים ידיים

 
במקרים רבים עורך הדין מפנה את התיק לחוות דעת רפואית, וכשהמומחה אומר שאין רשלנות עורך הדין מוותר על התיק. בתיקים רבים שהגיעו לידינו לאחר שנדחו על ידי עורכי דין אחרים, או על ידי מומחים, בבדיקה מעמיקה של החומר הרפואי שערכנו, תוך דיון מקיף עם המומחים, מצאנו כי יש רשלנות רפואית, אשר לא נראתה במבט ראשון.
 

כיצד בוחרים מומחה רפואי?

 
בבואך לבחור מומחה אשר ייתן חוות דעת בתיק, עליך לשקלל עשרות גורמים, בין היתר: האפשרות של קשר, קירבה או מניעה של הרופא שנתבקש לתת את חוות הדעת מול הרופא המתרשל, מצבים של תפיסה רפואית נוגדת, או של זרם רפואי נוגד שיכולים להשפיע הן לטובה והן לרעה על חוות הדעת, חשש מאלמנטים פליליים בהתנהגות הרופאים וקשר של שתיקה, ולבסוף אפילו חוסר העמקה בחומר משום חוסר רצון לפגוע ברופא מסוים.

בחירת עורך הדין והמומחה המתאים או הלא-מתאים יכולה להוביל להצלחת התיק או לכישלונו.
 

יעוץ ראשוני חינם

 
בתיקי רשלנות רפואית ונזיקין פגישת יעוץ ראשונית והערכת התיק אינם מחוייבים בתשלום ובאם מחליטים על המשך יצוג שכ"ט משולם כאחוזים מהפיצוי שנפסק
 

שכ"ט באחוזים

 
בתיקי רשלנות רפואית ונזיקין שכ"ט שמשולם הינו רק % מהזכיה.
 

ביה"ח הדסה – הקפאת הליכים – מצב משפטי

 

ההשפעות של הקפאת הליכים על תביעת רשלנות רפואית

 
קריסתו הכלכלית של בית החולים הדסה העמידה בסכנה לא רק את עתיד עובדי בית החולים, רופאיו ומטופליו, אלא עלה גם חשש ממשי בנוגע לפיצוי לאנשים שניזוקו עקב מעשי רשלנות רפואית בבית החולים. אילו בית החולים ורופאיו היו דואגים מבעוד מועד לביטוח אחריות מקצועית כמקובל, לא היה מתעורר חשש זה, אולם לא כך היה, שכן בית החולים רכש ביטוח חלקי בלבד, ובכך סיכן לא רק את גורל תביעות הרשלנות, כי אם גם את רופאי בית החולים, שבהעדר ביטוח הינם חשופים לתביעות אישיות.

בית המשפט המחוזי בירושלים החליט בנושא זה כי תביעות הרשלנות הרפואית יחרגו מצו הקפאת ההליכים כך שימשיכו להתנהל, והתשלום לנפגעים יתאפשר, על מנת שרופאים לא ייתבעו אישית. בנוסף, בית המשפט הרחיב את צו הקפאת ההליכים על הצוות ורופאיו, כך שכל עוד הוא עומד על כנו לא ניתן להגיש תביעות אישיות כנגד רופאי בית החולים. החלטה זו של בית המשפט גרמה לכך שהרופאים חזרו לעבודה סדירה, ואילו נפגעי הרשלנות הרפואית יקבלו את הפיצויים המגיעים להם.
 

מאמרים נוספים

 

כתבות

 

סרטוני מידע

 
 
תפקידו של עו"ד בתיק רשלנות
 
 
 
 
מתי כדאי לבדוק רשלנות בלידה
 
 
 
 
 
 
נפילה מבניינים: גזרת גורל או מחדל של חברות הבנייה?
 
 
 
 
רשלנות רפואית בלידה
 
 
 
 
 
 
עו"ד אורי גלבוע - מתי ניתן לתבוע ברשלנות רפואית?